Sultan Abdülhamid Han İslamcılık ve Tarih Söyleşileri pdf oku indir

Sultan Abdülhamid Han  İslamcılık ve Tarih Söyleşileri pdf oku indir

Osmanlı padişahlarından Sultan II. Abdülhamid Han, devletin maddi ve manevi sıkıntılarının zirve yaptığı bir dönemde tahta geçmiştir (1876-1909). Abdülhamid Han, gerilemeye başlayan bir milleti ve siyasi yapıyı, tekrar eski gücüne kavuşturmak için canla başla mücadele etmiş müstesna bir devlet adamıdır.

Elinizdeki bu yayın, II. Abdülhamid, Tanzimat ve Islahat Fermanı, I ve II. Meşrutiyet, Devlet-i Âliyye’nin son döneminde ortaya çıkan çeşitli ideoloji ve fikir akımları başta olmak üzere tarihten günümüze İslami hareketler hakkında, alanında uzman hocalarla yapılmış dikkat çekici ve keyifli mülakatlardan oluşmaktadır.
Bu çalışmanın öncelikli amacı, moderniteyle birlikte her geçen gün geçmişle bağı kopan ve tarih şuurundan yoksun yetişen nesilleri mazisiyle buluşturmaktır. Böylece onların günümüz dünyasını ve Türkiyesini bilinçli ve bütüncül bir anlayışla okumaları sağlanmış olacaktır. Zira mazisini ve tarihî vakıaları bilmeyenlerin, ideal bir gelecek inşa etmeleri düşünülemez.

Eserin, birçok alanda okurlara medeniyet tasavvuru, yeni perspektifler, farklı açılımlar, ideal yaklaşımlar, tarih ve kültür bilinci sunacağı umulur.
 

Sultan Abdülhamid Han
İslamcılık ve Tarih Söyleşileri isimli 200 sayfadan oluşan kitap ; Doç. Dr. Mehmet Fatih Uysal tarafından yazılmış ve NOBEL BİLİMSEL yayınevinin 27.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kafkasya pdf oku indir başlıklı makalemizde Kafkasya indir, Kafkasya oku ve Kafkasya pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sultan Abdülhamid Han İslamcılık ve Tarih Söyleşileri pdf oku indir - PDF indir