Suffa Meclisleri Sahabe Dersleri pdf oku indir

Suffa Meclisleri Sahabe Dersleri pdf oku indir

Sahâbeyi doğru anlamak, gerçek manada sevmek, onları hayatımızın temel ölçüsü, Kur’ân ve Sünnet’in beşerî zemindeki en güzel pratikleri olarak kabul etmek, onları her daim hayırlarla yâd etmek ve onları kendi anlayışlarımıza ve yorumlarımıza feda etmeden oldukları gibi anlamaya çalışmak ve onları insanlığın aynaları, iman ve kardeşliğin sadâları olarak bilip, hayatlarını hayatlarımıza taşımaya gayret etmektir. 
Özellikle son ifadelerin üzerinde biraz durursak, şunu söylemek durumunda kalırız: 
Sahâbe nesli, ideal kulluğun ne olduğunu yaşadıkları hayatlarla ortaya koydukları için “İnsanlığın Aynaları” oldular. 
O aynaya bakan hem kendini hem onları görecek ve onlardan doğru olanı öğrenerek ve kendisine çeki düzen verecek…
Böylece eksikler tamamlanacak, yanlışlar düzeltilecek; aşırılıklar itidal çizgisine çekilecek, azalan heyecanlar artacak, biten ümitler yeniden yeşerecek…
Onların sadâları, gök kubbede her daim yankılanan hoş bir sadâ olacak…
“Gelin, sesi ve nefesi tükenen şu zor zamanlara ve zeminlere, bir Sahâbe yankısı bırakalım. Haykırışımız ideal kulluk çizgisini, hayatları ile âleme gösteren o güzel insanlar olsun ve onların ruhlara hitap eden nağmeleri, bizim dillerimizde ve hayatlarımızda yeni bir besteye dönüşsün…”
 

Suffa Meclisleri Sahabe Dersleri isimli 664 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Muhammed Emin Yıldırım tarafından kaleme alınmış ve SİYER YAYINLARI yayınevinin 01.01.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Abdullah Olmak pdf oku indir başlıklı makalemizde Abdullah Olmak indir, Abdullah Olmak oku ve Abdullah Olmak pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Suffa Meclisleri Sahabe Dersleri pdf oku indir - PDF indir