Su Gibi pdf oku indir

Su Gibi pdf oku indir

Düşün ki,
Sen, sereserpe Karadeniz’e dökülen
Bir bozkır kızının saçlarındasın.
Bir ömürden uzunca
Ruhuna yol arayanların içlerindesin.
İçimdesin, bendesin.
 
Şair bir yol şairidir ama bu yol içsel bir kavganın sözcüklerle resmedilmiş bir tablosudur. Yolculuğu 1977 yılında başlayan bir gezgindir şair. Ruhuna yol arayanlar bu kitapta; bir dizede ya da bir şiirde veya bir sözcükte mutlaka kendi yolculuklarından bir şey bulacaklardır. Ama şair bir şekle ya da bir konuya sıkışmış bir şiir kitabı koymuyor önümüze. Sayılarda geziyor, çoklu evrenlerde arıyor sevgiliyi, felsefik yaklaşımlarla sorguluyor varlığı dizelerinde, bir yas evinde çığlık oluyor sesi şairin, evdeki eşyalara dağılıyor harfleri tek tek; özlemi, Ordu yaylalarında Galdirik Turşusu gibi kokuyor, Yaradana ulaşsın istiyor yolu.
 
Çaresizlik içinde yıllarca sustum
Ağzımda tuttuğumu içime kustum
 
Diye şiirlerini ve dahi dertlerini kimseler duymasın isteyen şair, bu kitapla gönlünü sizlere açmaya karar vermiştir.
Şair sizi, kendini bildi bileli içinde bir akarsu ağzında biriken tortular misali yığılanları bir su gibi izlemeye çağırıyor.
 

Su Gibi isimli 128 sayfadan oluşan kitap ; Serdar Özkan tarafından yazılmış ve UYANIŞ YAYINEVİ yayınevinin 03.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 21. Koğuş Neyzen'le Akif pdf oku indir başlıklı makalemizde 21. Koğuş Neyzen'le Akif indir, 21. Koğuş Neyzen'le Akif oku ve 21. Koğuş Neyzen'le Akif pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Su Gibi pdf oku indir - PDF indir