Sözler ve İzler pdf oku indir

tarafından
5
Sözler ve İzler pdf oku indir

Kaybolmuşluk, kendisi olamamak, kompleks… Sözler ve İzler, vahim bir sorunumuzu masaya yatırıyor: Kişilik sorunu, yani kendisi olmayı önemli, değerli ve yeterli görmemek. Bu yazılar, müzikten mimariye, siyasetten ekonomiye, soyadı skandalından yanlış kullanılan kavramlara kadar birçok konuda kanıksadığımız yanlışları gösteren uyarı tabelaları gibi. Savaş Ş. Barkçin, kanıksadığımız yanlışların derinine nüfuz edip kavramları etimolojik kökenlerinden yola çıkarak incelikli bir işçilikle önümüze seriyor.
Bu yanlışları tespit ederken kimi zaman da çözüm yolları teklif ediyor. Ama hepsinde amacı her kesimde, her konuda, her işte yaygın olan aşağılık kompleksine dikkat çekmek…
 
“Biliyorsunuz kelâm kelimesi kelm kökünden gelir. Bu ise yaralamak, iz bırakmak demektir. Her söz bir iz bırakır. Biz de bu kitabın adını Sözler ve İzler koyduk. Gayemiz şu birkaç eksik sözümüzün sizin kalbinizde, aklınızda ve zihninizde doğru, iyi ve güzel izler bırakmasıdır.”
 

Sözler ve İzler isimli 416 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Savaş Ş. Barkçin tarafından kaleme alınmış ve KETEBE YAYINEVİ yayınevinin 10.03.2023 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Sözler ve İzler pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.