Son Peygamber Muhammed Doğuşu, Karakteri ve Öğretisi pdf oku indir

tarafından
7
Son Peygamber Muhammed  Doğuşu, Karakteri ve Öğretisi pdf oku indir

Tarihyazımında objektifliği temel alan yaklaşımın atası kabul edilen Edward Gibbon, Son Peygamber Muhammed’de Arap coğrafyasındaki kültürel ve siyasi tarihi kapsamlı ve derinlikli kaynaklarla izah etmiştir.  Hz. Muhammed’in gerek peygamberliği gerekse hükümdarlığı üzerine Batı’da yazılmış ilk derli toplu metinlerden biri olan bu eser Roma İmparatorluğu’nun Gerileyiş ve Çöküş Tarihi külliyatının bir parçası olmakla birlikte müstakil olarak kitaplaştırılmıştır.
Edward Gibbon Son Peygamber Muhammed’de hem Doğu hem Batı’da kaleme alınmış yüzlerce kaynağı inceleyip ortaya sermiş, İslam ve Hz. Muhammed’e dair objektif bir resim çizmeye çalışmıştır.
Gibbon Peygamberliğin ilanıyla birlikte yaşananları detaylandırmış, İslam’ın emirleri ışığında toplumsal değişimin izlerini sürmüştür. Hz. Muhammed’le sınırlı kalmayan kitap, dört halife dönemini ve Hz. Hasan ve Hüseyin’in öldürülüşüne kadarki süreçte olup bitenleri kaynaklar yardımıyla anlatmaktadır.
Gibbon, İslam’a ve Hz. Muhammed’e bakışını kitabın daha başında şöyle ifade etmektedir: “Arap peygamberin dehası, ulusunun davranışları ve dininin ruhu, Doğu [Roma] İmparatorluğu’nun gerileyişi ve çöküşünün sebeplerini açıkça ortaya çıkarıyor ve gözlerimiz merakla dünya üzerinde yeni ve kalıcı bir karaktere işaret eden en unutulmaz devrimlerden birine şahitlik ediyor.”
 

Son Peygamber Muhammed
Doğuşu, Karakteri ve Öğretisi isimli 128 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Edward Gibbon tarafından kaleme alınmış ve İNDİE KİTAP yayınevinin 12.05.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tek Adam Mustafa Kemal (1919-1922) (Cilt 2) (Büyük Boy) pdf oku indir başlıklı makalemizde Tek Adam Mustafa Kemal (1919-1922) (Cilt 2) (Büyük Boy) indir, Tek Adam Mustafa Kemal (1919-1922) (Cilt 2) (Büyük Boy) oku ve Tek Adam Mustafa Kemal (1919-1922) (Cilt 2) (Büyük Boy) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Peygamber Muhammed Doğuşu, Karakteri ve Öğretisi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.