Sivas’ta Sünnet Merasimleri ve Kirvelik Kurumu pdf oku indir

tarafından
45
Sivas’ta Sünnet Merasimleri ve Kirvelik Kurumu pdf oku indir

Tarihsel süreç boyunca birçok insan topluluğu tarafından uygulanan ve genel mahiyet itibarıyla yetişkinliğe geçişin bir sembolü olarak düşünülen sünnet uygulamaları; yazılı tarihten çok önceki dönemlere tarihlendirilmekle birlikte her daim güncelliğini koruyan ve sürekli olarak tartışmalara yol açan bir ritüel olarak karşımıza çıkar. Yahudilik ve İslamiyet gibi semitik dinlerde âdeta uygulanması zorunlu sayılan sünnet ritüeli, bugün dahi dünyanın birbirleriyle ilgisiz değişik coğrafyalarında farklı inançlara sahip ve kültürel yaşamları bambaşka olan insan toplulukları arasında, uygulama biçimi ve amacı değişmekle birlikte tartışmasız bir şekilde uygulanmaktadır. Müslüman-Türk toplulukları ise söz konusu uygulamaları kültürel yaşamlarının bir parçası hâline getirerek; sünneti erkek çocuklarının yetişkinliğe geçiş yaptığı bir ritüel vasfıyla törenler eşliğinde uygularlar.
 

Sivas’ta Sünnet Merasimleri ve Kirvelik Kurumu isimli 185 sayfadan oluşan kitap ; Emrah Tunç tarafından yazılmış ve PARADİGMA AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 29.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Geçmişte Kalan Köy pdf oku indir başlıklı makalemizde Geçmişte Kalan Köy indir, Geçmişte Kalan Köy oku ve Geçmişte Kalan Köy pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sivas’ta Sünnet Merasimleri ve Kirvelik Kurumu pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.