Sisifos Söyleni pdf oku indir

tarafından
13
Sisifos Söyleni pdf oku indir

Gerçekten önemli olan bir tek felsefe sorunu vardır, intihar. Yaşamın yaşanmaya değip değmediği konusunda bir yargıya varmak, felsefenin temel sorusuna yanıt vermektir.
 
Tanrılar tarafından, her defasında yeniden aşağı yuvarlanacak olan taşı tepeye çıkarmakla cezalandırılan Sisifos, taşı belirlenen noktaya çıkarırken yeniden aşağıya düşeceğini bilse de onu taşımaya devam eder. Sisifos, Camus için bir kahramandır. Onun tek başına didinmesi bile varoluşun anlamsızlığına karşı bir direniştir.
 
Yabancı romanında okuduğumuz uyumsuzluk duygusu, 20. yüzyıl felsefe tarihinin en mühim metinlerinden biri kabul edilen Sisifos Söyleni’nde düşünsel zeminini bulur. Absürde karşın yaşamayı, başkaldırmanın gerekliliğini savunan Camus uyumsuz kavramını burada somutlaştırır: İnsan öncelikle uyumsuzluğun bilincine varmak zorundadır ve bütün bu anlamsızlığa rağmen direnmeyi seçmelidir.
 
saçmafelsefesi #absürd #anlamarayışı #felsefe #mitoloji #deneme #nobelödülü
 

Sisifos Söyleni isimli 160 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Albert Camus tarafından kaleme alınmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 13.04.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ateşten Gömlek (Sadeleştirilmiş Metin) pdf oku indir başlıklı makalemizde Ateşten Gömlek (Sadeleştirilmiş Metin) indir, Ateşten Gömlek (Sadeleştirilmiş Metin) oku ve Ateşten Gömlek (Sadeleştirilmiş Metin) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sisifos Söyleni pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.