Şişhane’ye Yağmur Yağıyordu pdf oku indir

tarafından
10
Şişhane’ye Yağmur Yağıyordu pdf oku indir

Şişhane’ye Yağmur Yağıyordu’da, Behçet Necatigil’in deyişiyle, “Olayları rintçe bir bakışla gülünç taraflarından alan, kıvrak, sürprizli, esprili bir üsluba aktaran” Haldun Taner’in unutulmaz öykülerinden dokuzu var: Şişhane’ye Yağmur Yağıyordu, Kantar Kâtibi Ali Rıza Efendi, Konçinalar, Ablam, Atatürk Galatasaray’da, Fraulein Haubold’un Kedisi, Eczanenin Akşam Müşterileri, Fasarya, Memeli Hayvanlar. “Bence Haldun Taner, çağdaş yazınımızın, özellikle öykücülüğümüzün bir klasiğidir. Bunu kendine vergi anlatımına, kişiliğine, öykülerinin insancıl özüne borçludur.” – Oktay Akbal “Tiplerden, durumlardan, ruh hallerinden, aykırılıklardan, hatta durağan bir nesneden öykü çıkartmanın ustasıdır Taner.” – Füsun Akatlı
 
 

Şişhane’ye Yağmur Yağıyordu isimli 96 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Haldun Taner tarafından kaleme alınmış ve YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 10.05.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ah Mercimeğim pdf oku indir başlıklı makalemizde Ah Mercimeğim indir, Ah Mercimeğim oku ve Ah Mercimeğim pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Şişhane’ye Yağmur Yağıyordu pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.