Şiraze İki Aylık Kitap Kültürü Dergisi Sayı:9 Ocak-Şubat 2022 pdf oku indir

Şiraze İki Aylık Kitap Kültürü Dergisi Sayı:9 Ocak-Şubat 2022 pdf oku indir

Yeni yıla yeni umutlarla girmek isterken; iktisadi konuların güzellikleri gölgelediği, matbaa maliyetlerinin alabildiğine yükseldiği, dergiciliğin artık gönüllü kültür faaliyeti olarak yapılamayacağı günlere denk geldik. Yayıncılık, dergicilik ve kitapçılık için pek de iç açıcı olmayan bir süreç yaşıyoruz. Kâğıt tedarikinin bile güçleştiğini görünce “Yayın dünyasının geleceği ne olacak?” diye düşünmeden edemiyoruz. Bu sıkıntılı vakitlerin bir an önce geçmesini temenni ediyoruz.
Bu sayımızın çalışmalarını bitirip dosyamızı hazırlamıştık. Ancak Sezai Karakoç’un vefatını öğrenince dosya konumuzu ve bazı kitap yazılarını, yazarlarımızla istişare ederek değiştirdik. Zira Sezai Bey’e bu ülkenin vefa borcu var. Bu borcu, bundan sonra, eserlerini okuyup okutarak ödeyeceğiz. Biz de Şiraze ailesi olarak üzerimize düşeni yapıp hem kitapları hakkında yazılarla hem de şair ve mütefekkir kimliği üzerine hazırladığımız dosyamızla Sezai Bey’i yâd etmiş oluyoruz. 88 yıllık tertemiz bir hayata nice eser sığdırdı. İnandığı gibi yaşadı, inandığı gibi konuştu, inandığı gibi yazdı. Allah rahmet eylesin, eserleriyle çok yaşasın…
Dokuzuncu sayımıza katkı sağlayan; Ali Sali, Ali Utku, Arif Ay, Asım Öz, Atabey Kılıç, Ayşe İlker, Bedri Mermutlu, Hakan Yılmaz, İhsan Deniz, Kudret Ayşe Yılmaz, M. Sedat Sert, Mehmet Aycı, Mehmet Çağan Azizoğlu, Mehmet Emin İnanlı, Mehmet Fatih Birgül, Metin Önal Mengüşoğlu, Mustafa Çiftci, Mustafa Everdi, Mustafa Özçelik, Mücahit Koca, Necmettin Turinay, Osman Özbahçe, Ömer Erdem, Ömer Faruk Ergezen, Ömer Lekesiz, Özlem Güngör, Sefer Göltekin, Şaban Abak, Tahsin Yıldırım, Tamer Sağcan, Turan Karataş, Yunus Nadir Eraslan, Yusuf Turan Günaydın, Yüksel Kanar, Zeki Gürel ve Zeynep Şenel’e ayrı ayrı teşekkürlerimizi arz ediyoruz.
Önümüzdeki sayıda görüşmek ümidiyle iyi okumalar dileriz.
 

Şiraze İki Aylık Kitap Kültürü Dergisi Sayı:9 Ocak-Şubat 2022 isimli 96 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve ŞİRAZE DERGİ yayınevinin 29.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Şiraze İki Aylık Kitap Kültürü Dergisi Sayı:9 Ocak-Şubat 2022 pdf oku indir - PDF indir