Sinemada Zaman-Mekan Tecrübesi pdf oku indir

Sinemada Zaman-Mekan Tecrübesi pdf oku indir

Sinema sanatsal, ekonomik, politik ya da farklı açılardan birçok değere sahip olmakla birlikte teknolojik bir araç olmasından dolayı anlamının
ve konumunun nerede bulunduğu da dikkatle incelenmelidir. Sinemayı anlamlandırmak için teknolojiyi, diğer iletişim araçlarını ve süreçlerini de hesaba katmak gerekir. Dolayısıyla sinema, tarihin belirli bir döneminde, belirli bir ideoloji, bakış açısı ve dünyayı kavrama biçiminin yansıması olarak insanın zaman-mekan tecrübesini şekillendirir. Bu süreçte sinemanın içinde bulunduğu dünyadan, ideolojiden ve kültürden bağımsız olarak ele alınması mümkün olamayacağı için araçları var eden modern bağlamın da tartışmaya dahil edilmesi gerekir. Bu eserde; içeriğe ait tüm unsurlar elenerek, teknolojik determinist bir perspektiften hareketle, teknolojik bir araç olarak sinemanın yarattığı zaman ve mekan tecrübesine odaklanılmaktadır.
 

Sinemada Zaman-Mekan Tecrübesi isimli 196 sayfadan oluşan kitap ; Eyüp Al tarafından yazılmış ve İLEM yayınevinin 04.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bizans Dönemi’nde Anadolu / Anatolia in the Byzantine Period (Karton Kapak) pdf oku indir başlıklı makalemizde Bizans Dönemi’nde Anadolu / Anatolia in the Byzantine Period (Karton Kapak) indir, Bizans Dönemi’nde Anadolu / Anatolia in the Byzantine Period (Karton Kapak) oku ve Bizans Dönemi’nde Anadolu / Anatolia in the Byzantine Period (Karton Kapak) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sinemada Zaman-Mekan Tecrübesi pdf oku indir - PDF indir