Şiir Şiir Türkiye 2 pdf oku indir

Şiir Şiir Türkiye 2 pdf oku indir

“Şehir edebiyatı”, biraz daha genişletelim “memleket edebiyatı” edebiyatımızın güçlü alanlarındandır. Öyle ki, şair ve yazarlarımızın hayranı oldukları şehirlerle ilgili yazdıkları şiir, öykü, roman, deneme gibi metinler büyük bir birikim oluşturmuştur. Bu birikim kimi zaman derleme ve antolojiler halinde karşımıza çıkar, kimi zaman da müstakil eserler şeklinde. Dahası, edebiyatçılarımızın bu yönelimleri zamanla özgün şehir yazarları yetiştirmiştir. Onlar, sevdikleri beldeleri, hayranı oldukları köy, kasaba ve kentleri, yazdıkları edebi eserlerle daha bir yaşanır kılmışlardır.

Şair ve yazar Tarık Torun, son yıllarda memleket edebiyatına yönelen önemli isimlerden birisi. Özellikle bu bağlamda yazdığı şiirlerde, şehirlerimizin kültürel, sanatsal, coğrafi, edebî ve estetik değerlerini sentezleyerek okurun dikkatine sunuyor. Bu kitap da onlardan birisi. Türkiye’nin yirmi şehrini, şiirle anlatıyor. Deyim yerindeyse, şiir şehirler kuruyor.

Cevat Akkanat
 

Şiir Şiir Türkiye 2 isimli 74 sayfadan oluşan kitap ; Tarık Torun tarafından yazılmış ve KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) yayınevinin 24.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dikmen Vadisi Direnişi pdf oku indir başlıklı makalemizde Dikmen Vadisi Direnişi indir, Dikmen Vadisi Direnişi oku ve Dikmen Vadisi Direnişi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Şiir Şiir Türkiye 2 pdf oku indir - PDF indir