Sibirya’dan Balkanlara Şamanlar ve Cadılar (2. Cilt) pdf oku indir

tarafından
7
Sibirya’dan Balkanlara Şamanlar ve Cadılar (2. Cilt) pdf oku indir

“Şamanizmde tehdit dış dünyadan, şamanın, yani doğaüstü bir konuma sahip koruyucunun koruduğu bir topluluğa dışarıdan gelirken; cadı, ‘içerideki düşman’dır.”
 
Sibirya, “klasik Şamanizmin beşiği”, doğduğu yerdir. Binlerce yıl önce Sibirya-Asya taraflarından boy birlikleri, Karadeniz’in kuzeyine, oradan Balkanlara, Avrupa’nın kuzeyine ve iç kısımlarına kadar göç edip yerleşmiş. Aynı coğrafyadan çıkan Türkler, Altay Dağları çevresinden güneye, buradan İran’a, Anadolu’ya ve Ortadoğu’ya kadar uzanmış. Uzun zaman önce aynı coğrafya ve inanç kaynağından beslendiğimiz kültürlerdense maalesef neredeyse hiç haberimiz yok. Bunların başında Fin, Eston, Saami ve Macarlar olmak üzere Fin-Ugor dilleri konuşan çeşitli halklar geliyor. Sibirya’dan Balkanlara uzanan çok geniş bir hat üzerinde yaşayan çeşitli toplulukların Şamanizm, cadılık ve büyücülük hakkındaki inanışlarını derlediğimiz bu serinin okurlarımızın meraklarını tatmin etmesini, onlarda yeni meraklar uyandırmasını, kültür tarihine, antropolojiye ve folklora ilgiyi artırmasını temenni ediyoruz.
 

Sibirya’dan Balkanlara Şamanlar ve Cadılar (2. Cilt) isimli 424 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Carlo Ginzburg tarafından kaleme alınmış ve PİNHAN YAYINCILIK yayınevinin 20.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Robert Kolej - İmparatorluktan Cumhuriyete Bir Okulun Tarihi (Ciltli) pdf oku indir başlıklı makalemizde Robert Kolej - İmparatorluktan Cumhuriyete Bir Okulun Tarihi (Ciltli) indir, Robert Kolej - İmparatorluktan Cumhuriyete Bir Okulun Tarihi (Ciltli) oku ve Robert Kolej - İmparatorluktan Cumhuriyete Bir Okulun Tarihi (Ciltli) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sibirya’dan Balkanlara Şamanlar ve Cadılar (2. Cilt) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.