Sibirya’dan Balkanlara Şamanlar ve Cadılar (1. Cilt) pdf oku indir

tarafından
16
Sibirya’dan Balkanlara Şamanlar ve Cadılar (1. Cilt) pdf oku indir

“Şaman, insanlık tarihinin alelade bir figürü değildir. O, kültürel normlarının dikte ettiği vazifeleri üstlenmiş bir kişidir.”
 
İki cilt halinde yayınladığımız ve devamını getirmeyi umduğumuz bu derlemeye ilham veren iki isim var: Yüzyılımızın en özgün tarihçilerinden Carlo Ginzburg ve tarihimizin en sıra dışı isimlerinden seyyah Evliya Çelebi. Ginzburg, 1966’da yayınlanan Gece Savaşları adlı muhteşem çalışmasıyla cadılığın ve Cadıların Şabatı inançlarının “bütün Avrasya’ya yayılmış kökenleri” olabileceğini söyleyerek bahsi geçen tartışmayı başlatan kişidir. Evliya Çelebi ise 17. yüzyılda yaptığı geziler ve yazdığı -tamamlanmamış- 10 ciltlik seyahatnamesine, türlü “acaib ve garaib” arasına cadılar ve büyücüleri de dâhil etmiştir. Umulur ki, merakları, araştırmacılıkları ve özgünlükleriyle bu iki isim, ilham oldukları bu derlemenin ulaştığı herkeste yeni ilhamlara, fikirlere ve yepyeni akademik araştırmalara ve çalışmalara vesile olsun.
 

Sibirya’dan Balkanlara Şamanlar ve Cadılar (1. Cilt) isimli 408 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Carlo Ginzburg tarafından kaleme alınmış ve PİNHAN YAYINCILIK yayınevinin 09.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Haşhaşiler Gizli Bir Örgütün Tarihi pdf oku indir başlıklı makalemizde Haşhaşiler Gizli Bir Örgütün Tarihi indir, Haşhaşiler Gizli Bir Örgütün Tarihi oku ve Haşhaşiler Gizli Bir Örgütün Tarihi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sibirya’dan Balkanlara Şamanlar ve Cadılar (1. Cilt) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.