Sevme Sanatı / Bir Eylem Olarak Sevmek pdf oku indir – PDF EPUB E-Kitap Oku, İndir

Sevme Sanatı / Bir Eylem Olarak Sevmek pdf oku indir


Sevme Sanatı / Bir Eylem Olarak Sevmek pdf oku indir

Her sanat dalı disiplin, odaklanma ve sabır gerektirir. Sanatta ustalaşma, bir çocuğun yeni yürümeye başladığı evredeki gibi düşe kalka ama denemekten vazgeçmemekle elde edilir. Sevmek de içinde sevme ve sevilme eylemini birlikte muhafaza eden bir sanattır. Hatta diğer sanat dallarından daha fazla içgörüye ve anlayışa sahip olmaya ihtiyaç duyar. Bir ustası, bir kılavuzu yoktur; kişinin salt kendisi için ve tek başına edinebileceği bireysel bir deneyimdir.
 
Sevme Sanatı, bu sanatın nasıl ve hangi araçlarla icra edileceğinin anlatıldığı bir reçete ya da sevginin ne olduğu konusunda binlercesi bulunan bir kişisel gelişim kitabı değildir. Bunun çok ötesinde, artık bir klasik sayılan, hemen hemen tüm dünya dillerine çevrilen, yayımlandığı ülkelerde milyonlarca satan bu kitap, insanlığın geleceği için hümanist bir yaklaşım, sevme hakkında kusursuz bir felsefi manifestodur.
 
Sevme Sanatı, “sevmek” eyleminin ana hatlarını belirleyen ve bunu felsefe ve psikoloji temelinde ele alan, incitmeyen, eleştirmeyen, dili ve içeriği asla eskimeyen bir kitap.
 
“Psikoloji alanındaki en önemli çalışmalardan biri.”
—The New York Times
 

Sevme Sanatı / Bir Eylem Olarak Sevmek isimli 200 sayfadan oluşan kitap ; Erich Fromm tarafından yazılmış ve SAY YAYINLARI yayınevinin 13.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Pardayanlar 1 / Pardayanlar pdf oku indir başlıklı makalemizde Pardayanlar 1 / Pardayanlar indir, Pardayanlar 1 / Pardayanlar oku ve Pardayanlar 1 / Pardayanlar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Sevme Sanatı / Bir Eylem Olarak Sevmek pdf oku indir indir

Etiketler
Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?