Sergüzeşt (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir

tarafından
13
Sergüzeşt (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir

Sergüzeşt, Samipaşazade’nin en önemli eserlerinden biri kabul ediliyor. Türk edebiyatında modern kısa öykünün kurucusu sayılan Samipaşazade, bu romanda Kafkasya’dan kaçırılarak İstanbul’a getirilip köle olarak satılan bir kızın yaşamını anlatırken dönemin anlaşılmasına da ışık tutar. Konu olarak, imkânsız bir gönül macerası anlatılırken, arka planda; toplumsal sınıflandırmanın problemleriyle iyiliğin ve aşkın sınırlandırılamaz hikâyesi işlenmiştir.
 

Sergüzeşt (Cep Boy) (Tam Metin) isimli 122 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Samipaşazade Sezai tarafından kaleme alınmış ve KARBON KİTAPLAR yayınevinin 24.05.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tanzimat'tan Cumhuriyete 1839-1923 Yeni Türk Edebiyatı pdf oku indir başlıklı makalemizde Tanzimat'tan Cumhuriyete 1839-1923 Yeni Türk Edebiyatı indir, Tanzimat'tan Cumhuriyete 1839-1923 Yeni Türk Edebiyatı oku ve Tanzimat'tan Cumhuriyete 1839-1923 Yeni Türk Edebiyatı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sergüzeşt (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.