Sefiller pdf oku indir

tarafından
8
Sefiller pdf oku indir

Fransız Romantik döneminin en önemli yazarlarından sayılan Viktor Hugo, romancı oyun yazarı ve şairdir. 1862’de yayımlanan “Sefiller” olağanüstü bir ilgiyle karşılandı ve Hugo, Fransa’da büyük bir üne kavuştu. Yayımlandığı yıllarda kısa sürede dünyanın bütün önemli dillerine çevrilen roman, yazarın ününe de Fransa sınırlarının dışına taşıyarak onu bir dünya yazarı yaptı. Paris’in yer altı dünyasında geçen bir dedektif öyküsüne dayanan roman, aynı zamanda Paris halkının yaşamının da bir destanıydı… Gizem ve esrarengiz hava yaratmakta usta olan Hugo’nun “Sefiller”i dünyada en çok dile çevirilen ve hala en fazla okunan romanlar arasındadır.
Fransız edebiyatında Hugo kadar yapıt vermiş hemen hemen başka bir yazar yoktur. 1830’da “Romantizm’in en önemli temsilcisi” sayılmış, şiirleri ve yazılarıyla Çağdaş Fransız edebiyatının temellerinden biri olmuştur.
 

Sefiller isimli 400 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Victor Hugo tarafından kaleme alınmış ve İSKELE YAYINCILIK yayınevinin 31.07.2005 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Satranç Oynayan Derviş pdf oku indir başlıklı makalemizde Satranç Oynayan Derviş indir, Satranç Oynayan Derviş oku ve Satranç Oynayan Derviş pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sefiller pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.