Sefile pdf oku indir

tarafından
19
Sefile pdf oku indir

“Fuhuş öyle bir dehşet veren uçurumdur ki kurbanlarını sonsuz derinliğe kadar cezbeder.”
Halid Ziya Uşaklıgil’in 1886-1887 yılları arasında Hizmet gazetesinde tefrika ettiği ilk romanı Sefile, genç bir kızın fuhuş hayatına düşmesini ve yaşadıklarını anlatır. Mazlume, ailesini küçük yaşta kaybetmiş bir genç kızdır. Sokaklarda dilenerek yaşayan bu kızın hayatı bir rastlantı sonucu değişir. Yazarın realist bir bakış ve geriye dönüşlerle roman kahramanlarının hayatlarının değişimlerini göstererek yazdığı Sefile; içki ve fuhşun kirlettiği insanlığı, mahvedilmiş aşkları ve dönülmesi güç yanlışları konu alır. Son vazifesi için yaşayan Mazlume’nin yağmurlu bir günde başlayan bu korkunç hayatı, yine yağmurlu bir günde son bulacaktır
 
 

Sefile isimli 176 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Halid Ziya Uşaklıgil tarafından kaleme alınmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 13.01.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Üç Nasihat pdf oku indir başlıklı makalemizde Üç Nasihat indir, Üç Nasihat oku ve Üç Nasihat pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sefile pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.