Saydul Hatır Tam Metin (Yüreklere Hitap Eden Satırlar) pdf oku indir

Saydul Hatır Tam Metin  (Yüreklere Hitap Eden Satırlar) pdf oku indir

Tarih boyunca müslümanların istikamet üzere olmalarında alimlerin rolü büyük olmuştur. Alimlerimiz, bizlere doğru yolda rehberlik eden önderlerimizdir. Karanlık bir odada lamba ne ise, ümmet-i Muhammed içinde alimler odur. Alimlerimize bu yolda tabi olduğumuz zaman, onlardan bize aktarılan, inciler misali iki şey vardır, alimlerin hatıraları ve nasihatleri.
Onların hatıraları sayesinde tecrübe sahibi olur ve islam davasını daha güzel anlarız. Bizlere verdikleri nasihatler ile gerek dünya, gerek ahiret noktasında iyi ve hayırlı işleri elde ederiz.
İşte elinizdeki bu kitap, yirmi binden fazla kitap okumuş, iki yüz elli civarı kitap yazmış, ömrünü ilim uğrunda harcamış İbnu’l-Cevzi (rahimehullah)’ın hatıralarını ve nasihatlarını içermektedir. Rabbim bizlere onun hatıralarından ibret almamızı, nasihatlerinden de faydalar elde etmemizi nasib eylesin.
 

Saydul Hatır Tam Metin (Yüreklere Hitap Eden Satırlar) isimli 576 sayfadan oluşan kitap ; Ebul Ferec İbnul Cevzi tarafından yazılmış ve İTİSAM YAYINLARI yayınevinin 01.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sualli-Cevaplı Dini Bilgiler pdf oku indir başlıklı makalemizde Sualli-Cevaplı Dini Bilgiler indir, Sualli-Cevaplı Dini Bilgiler oku ve Sualli-Cevaplı Dini Bilgiler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Saydul Hatır Tam Metin (Yüreklere Hitap Eden Satırlar) pdf oku indir - PDF indir