Savaşçı Varis Serisi Takım Set (2 Kitap) pdf oku indir

tarafından
16
Savaşçı Varis Serisi Takım Set (2 Kitap) pdf oku indir

Savaşçı Varis (1)
 
Gerçek dünya ile efsaneyi ayıran gizemli bir perdenin ardında, birbiriyle mücadele eden iki büyük hane… Büyüye ve onun gizli emanetine hükmetme savaşının ortasında kalan genç bir adam…

On altı yaşındaki Jack, Ohio’nun ufak bir kasabasında harika bir hayat sürmektedir. Onu lisedeki sınıf arkadaşlarından ayıran ise her gün almak zorunda olduğu ilaç ve göğsündeki büyük yara izidir. Jack bir gün ilacını almayı unuttuğunda aniden kendini hiç olmadığı kadar güçlü ve özgüvenli hisseder. Ancak gücüne hâkim olamayıp futbol seçmelerinde bir oyuncuyu öldürmesine ramak kalınca ürpertici gerçeği öğrenir: O aslında aramızda yaşayan büyülü insanların oluşturduğu gizli bir topluluğun, Weirlind’in üyesidir.

Bu topluluğun başında da birbiriyle rekabet halindeki Kızıl Gül ile Beyaz Gül Haneleri yer almaktadır ve güçlerinin kaynağı Oyun’dan gelmektedir. Savaşçıların ölümüne dövüştüğü bu turnuvada kazanan hane Weir’i yönetmektedir.

Ve Jack basit bir Weirlind üyesi olmadığını, aynı zamanda son savaşçılardan biri olduğunu, tam da iki hanenin turnuva için oyuncu aradığı bir zamanda öğrenecektir.

“Chima’nın geniş hayal gücünün ürünü olan bu dünyada, şaşırtmaca ve sürprizler, kurgu geliştikçe daha da anlam kazanıyor. Tıbbi manipülasyonlar, hiyerarşik toplumlar ve eğlencesine kan hırsı gibi konuların işlendiği ahlaki alt metin sürekli gelişirken hızı da asla kesilmiyor. Macera, fantazya ve bilgisayar oyunu seven okurlar bu kitabın içinde kaybolacaklar.” 
-Bulletin of the Center for Children’s Books-

“Sürprizlerle ve entrikalarla dolu, neredeyse kusursuz bir roman…” 
-Voya-

“Kadim büyüleri ve modern gençliği zekice birleştiren bir hikâye.” 
-Kliatt-
 
Büyücü Varis (2)
 
 
On altı yaşındaki Seph McCauley son üç yılını seçkin özel okullardan atılarak geçirmiştir. Sorun davranışlarında değil, talihsizliklerin peşini bırakmamasındadır. Seph bir büyücüdür, eğitimsizdir ve güçleri kontrolden çıkmaya başlamıştır. Üstelik başına bela sihirli kazalar artarken bir de ebeveynlerinin ölümü hakkında bildiği her şeyin yalan olduğunu öğrenir; güvendiği insanlar ona hayatı boyunca yalan söylemiştir. 
Sonunda Havens adlı, ücra bir liseye gönderilen Seph, burada güvenebileceği ve sihir becerilerini geliştirebilecek insanlarla karşılaştığını düşünse de çok geçmeden eğitimin ağır bir bedeli olduğunu ve etrafındaki herkesin sır sakladığını öğrenir. Canlı çıkacağı belirsiz bir savaşın ortasına düştüğünde nereye sığınacaktır?

“İyi ve kötünün destansı karşılaşması.” 
-School Library Journal- 
“Chima sihir ve sıradanlığın çarpışmasını edebi bir dehayla hayata geçiriyor.” 
-Children’s Literature- 
“Savaşçı Vâris’in takipçileri serinin bu muhteşem ikinci kitabına bayılacak. Chima kalemini sihirli değnek gibi kullanıp inanılmaz zenginlikte bir ağ örmüş.” 
-VOYA- 
“Bu devam romanında ilk kitaptaki olaylar daha da heyecanlı bir hal alarak sonunu merak eden hayranları sabırsızlandırıyor.” 
-Kirkus Reviews-
 

Savaşçı Varis Serisi Takım Set (2 Kitap) isimli 816 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Cinda Williams Chima tarafından kaleme alınmış ve PEGASUS YAYINLARI yayınevinin 31.01.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Leyla İle Mecnun pdf oku indir başlıklı makalemizde Leyla İle Mecnun indir, Leyla İle Mecnun oku ve Leyla İle Mecnun pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Savaşçı Varis Serisi Takım Set (2 Kitap) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.