Satranç El Kitabı Oynama Şekli – Oyun Açılışları pdf oku indir

Satranç El Kitabı Oynama Şekli  – Oyun Açılışları pdf oku indir

Satranç oynamak, matematik ve sözel olmayan  bilişsel becerilerde anlamlı düzeyde olumlu katkı  sağlıyor ve bireyin matematiksel zekasının  gelişimini hızlandırıyor.   Stratejik düşünme yetisine fazlasıyla ihtiyaç  duyan satranç oyuncuları, bu bağlamda  ileri görüşlü olma ve olasılıkları hesaplayabilme  konusunda aşama kaydediyor.  Bildiğiniz gibi, satranç oynarken yapılan  her yeni hamle, satranç tahtasındaki  durumu yeniden oluşturur.   Bu yeni duruma göre konumlanmanız gerekir.  Olasılıkları görmek yalnızca bir hamleyi  görmekle değil, olası konumları algılamakla ilgilidir.
 

Satranç El Kitabı Oynama Şekli – Oyun Açılışları isimli 258 sayfadan oluşan kitap ; Orhan Tutak tarafından yazılmış ve BİLLUR yayınevinin 23.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kızıllar: İspanyol Futbolunun Dünyayı Fethi pdf oku indir başlıklı makalemizde Kızıllar: İspanyol Futbolunun Dünyayı Fethi indir, Kızıllar: İspanyol Futbolunun Dünyayı Fethi oku ve Kızıllar: İspanyol Futbolunun Dünyayı Fethi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Satranç El Kitabı Oynama Şekli – Oyun Açılışları pdf oku indir - PDF indir