Satranç (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir

tarafından
7
Satranç (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir

Stefan Zweig, göç diyarı olan Brezilya’da “Satranç”ı  bir gemi ve ‘seçilmiş’ yolcuları üzerinden; düzenin karmaşayı, bugünün geçmişi nasıl taşıdığını aklın sınırlarını zorlayan dönemin gerçekliğiyle anlatıyor. Cehaletin içinde dehânın çizgilerini Czentovic’te, sessiz kalınan acizliği Doktor B.’nin aklın soyut düzleminde oynadığı satrancında buluyoruz.
“Satrancın mantığının özünde, iki farklı beyinde geliştirilmiş stratejilerin çarpışması vardır. Bu akıl savaşlarında siyah, beyazın nasıl bir hamle yapacağından habersizdir, siyah beyazın hamlesini tahmin etmeye ve ona karşı savunma geliştirmeye çalışır. Bu sırada beyaz da siyahın gizli niyetlerini tahmin etmeye ve onları karşılamaya çalışır.”
 
Karbon Kitaplar, Zweig’ın son novellası “Schachnovelle”yı Almanca aslından Türkçeye çevirdi.
 

Satranç (Cep Boy) (Tam Metin) isimli 72 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Stefan Zweig tarafından kaleme alınmış ve KARBON KİTAPLAR yayınevinin 14.05.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Cadılık Zanaatı / Gölgeler Kitabı pdf oku indir başlıklı makalemizde Cadılık Zanaatı / Gölgeler Kitabı indir, Cadılık Zanaatı / Gölgeler Kitabı oku ve Cadılık Zanaatı / Gölgeler Kitabı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Satranç (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.