Sardalye Sokağı pdf oku indir

Sardalye Sokağı pdf oku indir

Steinbeck, İkinci Dünya Savaşı sırasında kaleme aldığı Sardalye Sokağı’nda savaşı unutmak istercesine sıradan insanların günlük hayatlarına odaklanıyor.
 
Monterey’in Sardalye Sokağı, adını buradaki konserve fabrikalarından alır. Evsiz barksız bir grup genç ve elebaşları Mack, bakkal Lee Chong, hayat kadını Dora ve kızları, ressam Henri ile Steinbeck’in yakın dostu Edward Ricketts’tan esinlenerek yarattığı biyolog Doc bu sokağın sakinlerindendir.
 
Steinbeck, Monterey üçlemesinin ikinci kitabı olan ve Yukarı Mahalle’nin izinden gittiği bu kitapta, Mack ve dostlarının başlarına gelenler ve yaşadıkları iç çatışmalar etrafında sokağın sakinlerinin sımsıcak hikâyesini anlatıyor.
 
“Okumaktan en çok keyif aldığım Steinbeck kitabı.” EDMUND WILSON
“Edebiyatın gerçek yerlerdeki gerçek insanlar hakkında olabileceğini bana öğreten yazar John Steinbeck’tir.” GERALD W. HASLAM
 
 

Sardalye Sokağı isimli 204 sayfadan oluşan kitap ; John Steinbeck tarafından yazılmış ve İLETİŞİM YAYINLARI yayınevinin 21.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bilim ile Bilim Tarihi Arasında Salih Zeki Şimdiyi Bilmek Geçmişi Anlamak pdf oku indir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sardalye Sokağı pdf oku indir - PDF indir