Şarabın Şiiri pdf oku indir

Şarabın Şiiri pdf oku indir

Siz ey şarabın derin neşeleri, kim tanımaz sizleri? Kimlerin teskin edilecek bir pişmanlığı, anımsanacak bir anısı, dindirilecek bir acısı, kurulacak hayalleri varsa, onların hepsi gelip sana, asma liflerinde saklanmış olan o gizemli Tanrı’ya sığınır. İnsanın içindeki güneşin ışığıyla aydınlanan, şarabın o büyük gösterileri ne görkemlidir! İnsanın ondan devşirdiği o ikinci gençlik nasıl da hakiki ve ateşlidir! Fakat insanı şimşek gibi çarpan zevkleri ve halsiz bırakan cazibesi de aynı ölçüde korkunçtur. Lakin ey hâkimler, yasa koyucular, dünyanın efendileri, mutluluğun yumuşattığı, erdem ve sağlığa kolayca kavuşma talihine sahip olan sizler, vicdanınıza ve aklınıza danışarak söyleyiniz, dehasını içkiden alan bir adamı kınayacak o amansız ruh gücü aranızda hanginizde var?
 

Şarabın Şiiri isimli 48 sayfadan oluşan kitap ; Charles Baudelaire tarafından yazılmış ve EPİZOT YAYINLARI yayınevinin 16.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Görsel-İşitsel Çeviri pdf oku indir başlıklı makalemizde Görsel-İşitsel Çeviri indir, Görsel-İşitsel Çeviri oku ve Görsel-İşitsel Çeviri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Şarabın Şiiri pdf oku indir - PDF indir