Sanat Tanıklıkları Resimden Heykele, Müzikten Tiyatroya, Fotoğraftan Edebiyata pdf oku indir

Sanat Tanıklıkları  Resimden Heykele, Müzikten Tiyatroya, Fotoğraftan Edebiyata pdf oku indir

Tarihe bakmak, geçmişle bugünü karşılaştırmak, geleceği kurmada önemli bir işlev üstlenir. Dünün deneyimleri, size ve yolunuza ışık tutar ve çok değerlidir. Görsel, yazılı, sözlü, tınılı dili oluşturmanın temeli, kendi köklerinden besleniyorsa güçlü olur. Sonsuz seçenekler içinde on üç tanesine yer verilebilen bu kitapta okuduğunuz tanıklıkların, kendinize ait olanı bulup çıkarmanıza yardım edeceği, yol göstereceği umudunu taşıyorum.

“Görsellik yahut sıcak renk, her şeyi biraz yaklaştırır bize, güncelleştirir. Oysa soğuk renk, görsel soyutlamaya daha uygun bir renktir. Biz, kırmızı renkle boyanmış nesnede kendimize yakınlık hissederiz; daha güncelliği getirir. Oysa soğuk renk mitolojik birtakım etkilere olanak verebilir.”
Kayıhan Keskinok

“İletişimsizlik ve yalnızlık en büyük sorunumuz. Çağımızın en büyük sorunu, yalnızlık ve yalnızlığın çok değerli bir şeymiş gibi empoze edilmesi. Ben hep şu farkları düşünerek yaşamaya çalışıyorum: Birey olmakla bencil olmak arasında bir fark var. Birey olmak çok değerli bir şey çünkü doğru toplumlar doğru bireylerden oluşuyorlar.”

Devrim Yakut
 

Sanat Tanıklıkları
Resimden Heykele, Müzikten Tiyatroya, Fotoğraftan Edebiyata isimli 192 sayfadan oluşan kitap ; Semra Çevik tarafından yazılmış ve NOBEL BİLİMSEL yayınevinin 22.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Sanat Tanıklıkları Resimden Heykele, Müzikten Tiyatroya, Fotoğraftan Edebiyata pdf oku indir - PDF indir