Sahabe Dönemi İktidar Kavgası (Karton Kapak) pdf oku indir

tarafından
10
Sahabe Dönemi İktidar Kavgası (Karton Kapak) pdf oku indir

Müslüman siyasal kültürünün oluşumunda Hz. Peygamber sonrasının özel bir yeri vardır. İlk müslüman neslini, bu dönem siyasi olaylarını ve bu olayların aktörlerini incelemek zorundayız. Bu nesille kurduğumuz sevgi bağı, bizi doğruyu ortaya koymaktan alıkoymamalıdır. İslam tarihinde ilk yanlışlıklar siyasi alanda yapılmış ve daha sonra dinî ve ilmî alanlara sirayet etmiştir. Bu yanlışlıklar sorgulanıp düzeltilecek yerde kutsanmış ve mukaddes bir cehaletle karşı karşıya kalınmıştır. Siyasal zihnin ürettiği sorunları çözemediğimizden, bu sorunlar gittikçe derinleşmiş ve kökleşmişir. Müslüman zihni geleceği, geçmişinde aramaktadır; Üstelik bunu ideal nesiller söylemi ile süslemektedir. Bu kitap, Hz. Peygamber sonrası siyasi sorunları mercek altına almaktadır.
 

Sahabe Dönemi İktidar Kavgası (Karton Kapak) isimli 304 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Ahmet Akbulut tarafından kaleme alınmış ve OTTO yayınevinin 21.01.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Nun Kapısı pdf oku indir başlıklı makalemizde Nun Kapısı indir, Nun Kapısı oku ve Nun Kapısı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sahabe Dönemi İktidar Kavgası (Karton Kapak) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.