Ruhumun Kayıp Halkası – 1 pdf oku indir

tarafından
14
Ruhumun Kayıp Halkası – 1 pdf oku indir

Psikolojik sağlık, tıpkı bir zincir gibidir. Bu zinciri oluşturan halkalar ise insanın başına gelen dertler, sıkıntılar ve sorunlar ile baş edebilmesini kolaylaştıran dinamiklerdir. O halkalardan biri kaybolduğunda zincir açılır ve sağlıklı tüm halkalar da dağılır gider. Tabiat boşluk kabul etmez. Kaybolan her olumlu halkanın yerine bir olumsuz halka gelir ve yer eder. İnsan kendi ruhunun halkalarını kaybettikçe çevresindeki insanların olumsuz davranışları ve olumsuz durumlar, o halkaların yerini yavaş yavaş doldurmaya başlar. Mesela, hikmet yani bilgelik halkası kaybolduğunda, orayı cehalet halkası kaplar. Öz güven halkası kaybolursa yerini yetersizlik ve değersizlik halkası alır. Psikolojik bağışıklık halkası kaybolursa yerine çaresizlik ve umutsuzluk halkası geçer. Affetmek ve kabullenmek halkası kaybolduğunda yerine öfke ve tahammülsüzlük halkası gelir. Stresle yaşamayı bilme halkası kaybolursa yerini kaygı ve korku halkası alır. Çevrenizdekilere sınır çizebilme halkası kaybolursa yerini mutsuzluk ve tükenmişlik halkası alır.
 
Peki, sizin ruhunuzun zincirinde kayıp halka hangisi?
 

Ruhumun Kayıp Halkası – 1 isimli 192 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Tuba Kılıç tarafından kaleme alınmış ve VADİ YAYINLARI yayınevinin 03.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Zor Bir Ailede Büyümek Geçmişi Onarmanın ve Hayatı Geri Kazanmanın Yolları pdf oku indir başlıklı makalemizde Zor Bir Ailede Büyümek Geçmişi Onarmanın ve Hayatı Geri Kazanmanın Yolları indir, Zor Bir Ailede Büyümek Geçmişi Onarmanın ve Hayatı Geri Kazanmanın Yolları oku ve Zor Bir Ailede Büyümek Geçmişi Onarmanın ve Hayatı Geri Kazanmanın Yolları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ruhumun Kayıp Halkası – 1 pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.