Rasulullah’ın Hayatı (2 Cilt Takım) pdf oku indir

Rasulullah’ın Hayatı (2 Cilt Takım) pdf oku indir

Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)’in hayatı, İslam tarihidir ve onun hayatını okumakla İslam tarihini okumuş oluruz. Davet hayatımızda yapmamız ve bilmemiz gereken örnek davranışları onun siretinde bulabiliriz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)’in hayatı tam anlamıyla İslam tarihidir. Yani biz yalnızca bir şahsın biyografisi üzerinde durmuyor, dinimizin tarihini de öğreniyoruz. Sa’d b. Ebi Vakkas (radıyallahu anh)’ın (cennetle müjdelenen aşere-i mübeşerre’den biridir) oğlu Muhammed der ki:
 
“Babam bize Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem)’in savaşlarını öğretirdi, bize Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem)’in siretini öğretirdi ve ‘bunlar sizin ceddinizin sünnetidir, onları bilin’ derdi.”
 
Onlar sireti, megazî manasında kullanırlardı; megazî ise savaş demektir. Çünkü Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem)’in hayatının sonraki dönemi megazî ile geçmiştir. Bu yüzden de megazî kelimesini onun hayatının tamamı için kullanıyorlardı. Ali (radıyallahu anh)’ın torunu olan Ali b. Hüseyin der ki; “Bize Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem)’in sireti de Kur’an’ın öğretildiği gibi öğretilirdi.” Bu durum siretin onlar için ne kadar önemli olduğunu bize gösterir.
 

Rasulullah’ın Hayatı (2 Cilt Takım) isimli 1270 sayfadan oluşan kitap ; Enver El-Evlaki tarafından yazılmış ve YEDİ SEMA YAYINLARI yayınevinin 20.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mu‘tezilî Düşüncede Mûcize pdf oku indir başlıklı makalemizde Mu‘tezilî Düşüncede Mûcize indir, Mu‘tezilî Düşüncede Mûcize oku ve Mu‘tezilî Düşüncede Mûcize pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Rasulullah’ın Hayatı (2 Cilt Takım) pdf oku indir - PDF indir