Rahel Tanrı’yla Hesaplaşıyor pdf oku indir

tarafından
19
Rahel Tanrı’yla Hesaplaşıyor pdf oku indir

20. yüzyılın en önemli yazarlarından Stefan Zweig, diğer eserlerinde olduğu gibi bu hikâyelerinde de insan psikolojisini derinlemesine tahlil ediyor. Yahudilikte son derece önemli bir yeri olan Rahel’i modern dünyada yeniden yorumlayarak okuyucunun karşısına çıkarıyor. İhanet, sevgi, sadakat ve kutsallık gibi insani hassasiyetleri aktarmaya çalışan Zweig, “Rahel Tanrı’yla Hesaplaşıyor” hikâyesinde Eski Ahit’teki Rahel ile Yakup’u, “Üçüncü Güvercinin Hikâyesi”nde Nuh Tufanı’ndan ilhamla dünyadaki vahşet ve zulmü, üçüncü öykü “Ölümsüz Kardeşin Gözleri”nde ise Virata adlı bir savaşçıyı konu alıyor.
 

Rahel Tanrı’yla Hesaplaşıyor isimli 64 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Stefan Zweig tarafından kaleme alınmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 21.12.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Günlük / Bütün Eserleri 6 pdf oku indir başlıklı makalemizde Günlük / Bütün Eserleri 6 indir, Günlük / Bütün Eserleri 6 oku ve Günlük / Bütün Eserleri 6 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Rahel Tanrı’yla Hesaplaşıyor pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.