R ile Kümeleme Analizi PISA Verisi Uygulamalı pdf oku indir

R ile Kümeleme Analizi PISA Verisi Uygulamalı pdf oku indir

R programlama dili; veri madenciliği, istatistik, veri görselleştirme vb. uygulamalarda sıklıkla tercih edilen programlama dilleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle kitapta; özel sektör ve akademik çalışmalarda sıklıkla tercih edilen ve gözetimsiz öğrenme yöntemi olan kümeleme analizleri R programlama dili uygulamalarıyla ele alınmıştır.
Bu kitap, okuyucularıyla popüler bir veri madenciliği yöntemi olan Kümeleme Analizi yöntemlerini paylaşmaktadır. Okuyucuların R programlama dili geçmişi olmadığı varsayılarak kitapta kümeleme analizi yöntemleriyle birlikte R programlama dili hakkında da detaylı bilgi paylaşımlarında bulunulmuştur.  Kümeleme analizi yöntemleri ise bölünmeli, hiyerarşik ve yoğunluk tabanlı kümeleme analizi olmak üzere üç ana başlıkta incelenmiştir. İlgili yöntemlerle ilgili algoritmalar ve argümanları detaylı bir şekilde ele alınmıştır.
Bu kitap R programlama dili ve gözetimsiz öğrenme yöntemlerinde kendini geliştirmek isteyen herkese hitap etmektedir.
 

R ile Kümeleme Analizi PISA Verisi Uygulamalı isimli 250 sayfadan oluşan kitap ; İbrahim Demir tarafından yazılmış ve EFE AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 15.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

R ile Kümeleme Analizi PISA Verisi Uygulamalı pdf oku indir - PDF indir