Psikolojiye Giriş pdf oku indir

tarafından
18
Psikolojiye Giriş pdf oku indir

“15 yıldır psikolojiye giriş dersi veriyorum. Bugüne kadar kullandığım kitaplar arasında öğrencilerimin en çok severek okuduğu kitap bu oldu.”

Yazar Prof. Dr. Rod Plotnik’in, dergi tarzında modüler bir anlayışla düzenlediği Psikolojiye Giriş kitabının ayırıcı özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

– Kitap, psikolojinin başlıca yapı taşlarını ele alan 23 modülden oluşuyor. Modüllerin içerisinde her bir konu başlığı, karşılıklı iki
sayfaya sığacak bir biçimde düzenlenmiş. Böylelikle her iki sayfanın sonunda nefes alınıp okunanlar hazmedebiliyor.
– Yazar, psikolojiyi görsel materyale dayanarak belletme konusunda uzun yıllara dayanan bir tecrübeye sahip. Bu sebeple kitap, çok zenginbir fotoğraf, çizim ve grafik koleksiyonu ile süslenmiş.
– Konular çok sayıda örnek verilerek açıklanmış. Dünyanın dört bir köşesinden verilen bu örnekler, kitabın hedef okuyucu kitlesinin yaş ve kültür düzeyine uygun.
– Her bir modülde yer alan Kavram Tekrarı ve Özet Testi bölümleri öğrenilenlerin pekişmesini sağlıyor. Eleştirel Düşünme bölümündeki sorular ise tartışmalara zemin hazırlıyor.
– Araştırma Odağı ve Kültürel Çeşitlilik bölümleri; Bellek, Zekâ ve Algı gibi konuların uygulamalı alanlarda nasıl hayata geçirildiğini gösteriyor.
– Kitapta çok çeşitli kuramcıların görüşlerine yer veriliyor ve bu sayede farklı görüşler karşılaştırılarak okunabiliyor.
– En son psikolojik araştırmaların sonuçlarına dayanan güncel bir metin.
– Kitabın sonunda istatistikleri ve eleştirel düşünme sorularının cevaplarını ele alan iki ek bölüm ile bir de sözlük var.
 

Psikolojiye Giriş isimli 712 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Rod Plotnik tarafından kaleme alınmış ve KAKNÜS YAYINLARI- DERS KİTAPLARI yayınevinin 16.10.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ben Değeri Tiryakiliği pdf oku indir başlıklı makalemizde Ben Değeri Tiryakiliği indir, Ben Değeri Tiryakiliği oku ve Ben Değeri Tiryakiliği pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Psikolojiye Giriş pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.