Psikolojik Testler pdf oku indir

Psikolojik Testler pdf oku indir

Bu kitapta, psikoloji ve psikolojik danışma alanında kullanılan psikolojik testlere ilişkin temel teorik bilgilerin yanı sıra Türkiye’de kullanılan psikolojik testlerin tanıtımlarına yer verilmektedir. Kitap hazırlanırken psikolojik danışma ve psikoloji alanında çalışan akademisyenlerin, lisans ve lisansüstü öğrencilerinin ihtiyaçları temel alınmıştır.
Kitap; “Giriş”, “Bireyi Tanıma Süreci”, “Psikolojik Testler Hakkında Genel Bilgiler”, “Psikolojik Test Geliştirme Süreci”, “Psikolojik Testlerin Gelişim Serüveni”, “Testlerin Sınıflandırılması”, “Test Kullanımına İlişkin Etik Durumlar”, “Psikolojik Test Kullanımına İlişkin Kurallar”, “Dünyada ve Türkiye’de Psikolojik Testlerin Tarihsel Gelişimi” bölümlerinden oluşmaktadır.

Psikolojik Testler kitabının; üniversitelerin psikoloji, psikolojik danışma ve rehberlik bölümlerinde öğrenim gören öğrencilere, lisansüstü eğitimi alan öğrencilere, aynı zamanda Psikolojik Testler dersini veren öğretim elemanlarına, psikologlara, psikolojik danışmanlara, psikiyatristlere yardımcı olabilecek bir yayın olarak kitaplıklarında yer alması umuduyla.
 

Psikolojik Testler isimli 288 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 25.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Psikolojik Testler pdf oku indir - PDF indir