Psikoloji Bir Keşif Gezintisi pdf oku indir

tarafından
18
Psikoloji  Bir Keşif Gezintisi pdf oku indir

Son yıllarda giderek daha da önemli hâle gelen psikoloji alanı hem bir temel bilim hem de uygulamalı bir bilim olarak; insanın duygu, düşünce ve davranışlarının altında yatan nedenleri bir yandan en gelişmiş sinir-bilimsel görüntüleme teknikleriyle irdelemeye çalışırken bir yandan da toplumsal cinsiyet ve kültürel farklılıklara da yer vererek anlamaya ve açıklamaya çalışmaktadır. Alanın son derece deneyimli iki hocası tarafından yazılan bu kitap; aktif, keyifli ve aynı zamanda sorgulayıcı bir öğrenme ortamı sağlayarak, öğrencilerin temel psikolojik süreçleri ve uygulama becerilerini kazanmalarına ve aynı zamanda çalışma ortamlarında ve toplumda olumlu sonuçlara katkıda bulunacak değerleri sahiplenmeye başlamalarına zemin hazırlamaktadır. Bu doğrultuda alandaki boşluğu doldurmaya aday olan Psikoloji – Bir Keşif Gezintisi; sadece psikoloji öğrenciler için değil, konuya ilgi duyan herkes için vazgeçilmez bir kaynak kitaptır.
Bu kitap; öğrencilerin katkılarını en iyi şekle getirmeye yardım edecek nitelikte önemli bilgiler sunan, kolayca anlaşılan özlü açıklamaların yer aldığı ve psikolojiyi daha kolay öğrenilebilir kılan özellikleriyle psikoloji alanına kazandırılmış önemli bir eserdir. Bu özelliklerinin yanında, etkileşimsel bir öğretim yöntemini benimsemekte ve eleştirel düşünmeyi sağlamaktadır. Bu nedenle hem psikoloji bölümü öğrencilerine hem de farklı bölümlere seçmeli olarak verilen psikolojiye giriş dersleri için uygun bir ders kitabıdır. Ayrıca alandaki son araştırma bulgularını aktararak ve bilgilerin günlük yaşama uygulanması için örnekler vererek öğrencileri öğrenmeye, araştırmaya ve uygulamaya da güdülemektedir. 
Siz öğrenmek isteyin, Psikoloji – Bir Keşif Gezintisi size yol göstersin…
 

Psikoloji
Bir Keşif Gezintisi isimli 632 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Saundra K. Ciccarelli tarafından kaleme alınmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 23.10.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Psikodinamik Psikiyatri ve Normaldışı Davranışlar pdf oku indir başlıklı makalemizde Psikodinamik Psikiyatri ve Normaldışı Davranışlar indir, Psikodinamik Psikiyatri ve Normaldışı Davranışlar oku ve Psikodinamik Psikiyatri ve Normaldışı Davranışlar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Psikoloji Bir Keşif Gezintisi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.