Protestan Ahlakı ve Kapitalizmin Ruhu pdf oku indir

tarafından
15
Protestan Ahlakı ve Kapitalizmin Ruhu pdf oku indir

Toplum bilimin en ünlü, bir o kadar da tartışmalı yapıtı olan Protestan Ahlakı ve Kapitalizmin Ruhu tam metin olarak ilk kez yayımlanıyor. Bu eksiksiz çeviriye, ayrıca, Weber’in, döneminde kendisini eleştirenlere karşı yaptığı antikritikler de eklenmiştir.

Protestan Ahlakı ve Kapitalizmin Ruhu, Weber’in, kapitalizmin neden başka bir yerde değil de Batı’da geliştiği gibi temel bir sorunu ele aldığı kitabıdır. Yanıtsa Batı’da servet biriktirmek için başka hiçbir yerde görülmeyen bir tutumun olduğudur. Bu Weber’in “kapitalizmin ruhu” dediği şeydir: Batı’da biriktirilen servet rahat bir yaşam sürmek için değil, işletmelerin daha da büyütülmesi için kullanılır. Weber’in bir diğer temel savı da bu tutumun Hıristiyanlıktan ama özellikle Protestanlıktan devşirildiğidir.
 

Protestan Ahlakı ve Kapitalizmin Ruhu isimli 358 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Max Weber tarafından kaleme alınmış ve BİLGESU YAYINCILIK yayınevinin 05.12.2011 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Türk Medeniyeti Tarihi pdf oku indir başlıklı makalemizde Türk Medeniyeti Tarihi indir, Türk Medeniyeti Tarihi oku ve Türk Medeniyeti Tarihi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Protestan Ahlakı ve Kapitalizmin Ruhu pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.