Protestan Ahlakı ve Kapitalizmin Ruhu pdf oku indir

tarafından
13
Protestan Ahlakı ve Kapitalizmin Ruhu pdf oku indir
Kapitalizm neden dünyanın başka bir noktasında değil de tam olarak Batı Avrupa’da ortaya çıktı? Sermaye birikimi, toplumsal düzeni ve fertlerin kendi aralarındaki ilişkileri nasıl etkiledi? Sermayenin ulus aşırı topraklara göçünde hangi dini unsurlar etkili oldu? Paranın para üretmesi ne anlama geliyor ve insanlar bu anlayışı nasıl kabullenebildiler? Sanayi Devrimi sonrası Avrupa’sında orta çıkan yeni kurumlar ve bunların toplumda gerçekleştirdiği büyük dönüşüm, Alman sosyolog Max Weber’in dikkatini hem bireysel hem de toplumsal veçheleri bulunan dini teşekküllere çevirmesini zaruri kılmıştır. Sosyolojinin; karmaşık ilişkiler yumağı içerisindeki din, iktisat ve siyasetten beslenen bu klasik metni, güncelliğini muhafaza etmesinin yanında hâlâ çeşitli bağlamlarda tartışılmaya devam ediyor. Sosyal bilimler tarihinin en fazla atıf yapılan kitaplarından Protestan Ahlakı ve Kapitalizmin Ruhu, dipnotları da dâhil olmak üzere Almanca aslından eksiksiz bir şekilde Can Büyükbay tarafından çevrildi ve Max Weber üzerine çalışmalarıyla tanınan Lütfi Sunar tarafından yayıma hazırlandı.

 

Protestan Ahlakı ve Kapitalizmin Ruhu isimli 176 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Max Weber tarafından kaleme alınmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 23.08.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Protestan Ahlakı ve Kapitalizmin Ruhu pdf oku indir başlıklı makalemizde Protestan Ahlakı ve Kapitalizmin Ruhu indir, Protestan Ahlakı ve Kapitalizmin Ruhu oku ve Protestan Ahlakı ve Kapitalizmin Ruhu pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Protestan Ahlakı ve Kapitalizmin Ruhu pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.