Postmodern Siyaset pdf oku indir

Postmodern Siyaset pdf oku indir

Leviathan bizi çağırıyor. Leviathan bizi yönetiyor ve Leviathan bize soruyor; “Güvenliğiniz için özgürlüğünüzden ve refahınız için demokrasiden vazgeçmeye ne kadar hazırsınız?”
 
Bilgiyi kutsayan modernizm gitti, cahilliği kutsayan postmodernizm geldi. Meşruluğun anahtarı bilen ve uzman olan seçkinci kesimden alındı ve kanaatleriyle, inançlarıyla, duygularıyla hareket eden toplumun en donanımsız kesimine verildi. Bunun sonucu olarak bilgiye ve uzmanlığa dayalı hiyerarşi bozuldu. Modern toplumda uzun yıllar kabul görmüş bileni bilmeyenden ayıran ve bilmeyenin bileni dinlediği bilgiye dayalı hiyerarşi bozulunca rasyonel akıl, analitik düşünme ve eleştirel bakış önemini yitirdi.
 
Siyaset değişti. Güvenlik için özgürlükten, refah için demokrasiden vazgeçildi. Cehalet tasarlandı. Temsili demokrasi tasarlanan cehalete, tasarlanan cehalet demokrasi zorbalığına dönüştü. Simetrik siyaset asimetrikleşti.
 
“Kazanan her şeyi alır”, siyasette oyunun adı oldu.
 

Postmodern Siyaset isimli 234 sayfadan oluşan kitap ; İlhan Ürkmez tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINEVİ yayınevinin 23.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Siyasette On Yıl pdf oku indir başlıklı makalemizde Siyasette On Yıl indir, Siyasette On Yıl oku ve Siyasette On Yıl pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Postmodern Siyaset pdf oku indir - PDF indir