Patasana pdf oku indir

tarafından
16
Patasana pdf oku indir

Fırat’ın ışıltısına gizlenmiş karanlık sırlar
 
Fırat kıyısında kazı yapan arkeologlar Hititler döneminden kalma bazı tabletler bulur. Saray yazmanı Patasana’nın yaklaşık üç bin yıl önce yazdığı bu tabletler Anadolu medeniyetleri üzerine önemli sırların açığa çıkmasını sağlayacaktır. Zor koşullar altında, sabırla çalışan arkeologlar kazı yapılan bölgede art arda işlenen cinayetler yüzünden baskı altında kalınca tabletlerin tamamının gün ışığına çıkması tehlike altına girer.
 
Coğrafya kaderdir
 
Ahmet Ümit Patasana’da Anadolu’nun belleğini kazıyor. İki farklı zamanda iki farklı koldan ilerleyen roman ortaya çıkardığı binlerce yıllık Anadolu resmiyle günümüz Türkiyesi’ni oluşturan şartları daha iyi anlamamıza imkân tanıyor.
 
İyi ile kötüyü, güzel ile çirkini, sevgili ile düşmanı ayırt edemeyen bu cahili bağışla. Sensiz yaşamının çorak bir çöle döndüğünü fark edemeyen bu aymazı bağışla. Bağışlanmayacak kadar açgözlü, hırslı, vefasız olan bu kaba adamı bağışla.
 

Patasana isimli 432 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Ahmet Ümit tarafından kaleme alınmış ve YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 01.11.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Beyinde Ararken Bağırsakta Buldum pdf oku indir başlıklı makalemizde Beyinde Ararken Bağırsakta Buldum indir, Beyinde Ararken Bağırsakta Buldum oku ve Beyinde Ararken Bağırsakta Buldum pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Patasana pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.