Parayı Reddeden Adam pdf oku indir

tarafından
16
Parayı Reddeden Adam pdf oku indir

2000 yılında Daniel Suelo tüm parasını bir kenara attı ve yaşamaya başladı.
“Bağnazlığın cennetindense sevginin cehenneminde olmaya karar vermiştim.” 
Daniel Suelo, 2000 yılında tüm parası olan otuz dolarını bir telefon kulübesinde bıraktı.  O zamandan beri parasız, yeni keşfettiği özgür ve güven içinde olma hissiyle yaşıyor. Parayı Reddeden Adam, bir adamın akıllıca ve mutlu bir şekilde, herhangi bir gelir elde etmeden ya da tek bir sent bile kazanmadan yaşamayı nasıl öğrendiğini anlatıyor. Suelo vergi ödemiyor, yemek kuponları ya da sosyal yardım kabul etmiyor. Utah kanyonlarındaki mağaralarda yaşıyor ve doğada yetişen yiyecekleri arayıp çöpleri topluyor. Artık bir kimlik bile taşımıyor. Yine de yemek, barınmak, sıcak bir yer gibi temel insan ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılıyor. Sundeen, Suelo’yu böyle bir yaşama yönlendiren şaşırtıcı izler ve yol gösterici felsefenin izini sürerken, ister rastgele ister planlı olsun, hayatımızı nasıl yaşadığımız ve nasıl daha iyi bir hayata kavuşabileceğimizle ilgili provokatif bir yaklaşım sunarak ilginç sorular soruyor.
 
“Çok güzel, derin ve harika bir kitap. Hayatımın geriye kalan her gününde bu kitabı düşüneceğim.”
Elizabeth Gilbert
 
“Büyüleyici bir konu… Hem yankı uyandıran bir karakter araştırması hem de modern hayata dair yerleşmiş bütün önyargılarımıza meydan okuyacak bir şekilde, son derece kışkırtıcı.”
The Salt Lake City Weekly
“Daniel Suelo toplumumuzun neredeyse en sahte ama en hâkim inancı olan parayla, daha doğrusu borç kavramıyla ilişkisini kesen bir adam. Onun parasız bir yaşamı seçişinin ardındaki mantık ve süreci anlamak için yola koyulan Sundeen, Suelo’yu bu yola iten ruhsal, psikolojik, fiziksel ve felsefi arayışların da izlerini sürüyor.”  The Rumpus
 

Parayı Reddeden Adam isimli 264 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Mark Sundeen tarafından kaleme alınmış ve PEGASUS YAYINLARI yayınevinin 17.02.2016 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Cam Şato 1 (Ciltli) pdf oku indir başlıklı makalemizde Cam Şato 1 (Ciltli) indir, Cam Şato 1 (Ciltli) oku ve Cam Şato 1 (Ciltli) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Parayı Reddeden Adam pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.