Oyuncu Ebeveynlik pdf oku indir

tarafından
11
Oyuncu Ebeveynlik pdf oku indir

Çocuklar oyun oynarken gerçekte neler yaşandığını hiç gözlemlediniz mi?
 
Oyun, çocukların dünyayı keşfetme yoludur; derin duyguları ifade etme, sevdikleri kişilerle yakınlaşma yöntemidir; stresli durumları işleme, bazen de yalnızca içlerinde birikenleri boşaltma aracıdır.
Oyun sayesinde çocuklarla kendi dünyalarında bağlantı kurarız—böylece onlara, karmaşık duyguları anlayıp ifade edebilmek; utangaçlıktan, korkulardan ve kaygılardan sıyrılmak; kendilerini güçlendirmek ve farklılıklara saygı duymak; çekişmeleri oyun oynayarak aşmak ve güç savaşlarına girmeden işbirliğine yönelmek konularında daha etkili yardımlarda bulunuruz.
 
Oyuncu Ebeveynlik, bebeklikten ergenlik sonlarına uzanan süreçte, güçlü ve özgüvenli çocuklar yetiştirmeye yönelik kapsamlı bir rehber niteliği taşıyor. Ama çocuklara bir umut ve coşku kaynağı olmayı sürdürebilmek için kendimize nasıl özen gösterebileceğimize, kendi kaynaklarımızı nasıl yenileyeceğimize de değiniyor. Sevgiyle ve ince bir espri anlayışıyla yazılmış, güncel araştırmalara dayanan ve pek çok gerçek yaşam örneği sunan bu kitap bir yandan güldürecek, bir yandan da yeni hareket şekilleri ve fikirler üretmenizi sağlayarak daha da coşkulu ve erişilebilir ebeveynler olmanıza yardım edecektir.
 
“Çok etkileyici ve bilgece… Oyunun her şeyi ne kadar değiştirebileceğini gösteriyor… Bu sayfalardan ebeveynler için bolca umut fışkırıyor.”
—Patricia Wipfler, Ebeveyn Liderlik Enstitüsü Direktörü
 
“Ebeveynlik dediğimiz bu çok ciddi işin aynı zamanda eğlenceli de olabileceğine dair—memnuniyetle kucakladığımız—bir hatırlatma.”
—Seattle Post-Intelligencer
 

Oyuncu Ebeveynlik isimli 480 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Lawrence J. Cohen tarafından kaleme alınmış ve GÖRÜNMEZ ADAM YAYINLARI yayınevinin 03.09.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bilinçli Aile Olmak pdf oku indir başlıklı makalemizde Bilinçli Aile Olmak indir, Bilinçli Aile Olmak oku ve Bilinçli Aile Olmak pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Oyuncu Ebeveynlik pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.