Ortanca pdf oku indir

tarafından
18
Ortanca pdf oku indir

Waterstones 2020 Çocuk Kitapları Ödülü adayı
2020 CILIP Carnegie Madalyası adayı
The Times Haftanın Çocuk Kitapları seçkisi
 
 
On bir yaşındaki Maggie, dış dünyadan bir duvarla ayrılan Fennis Wick’te yaşar. Sınırın ötesinde şiddetli sessiz savaş sürer ve kirli, tehlikeli gezginler dolanır. En büyük kardeşi Jed saygı duyulan ve özel biridir. Bir kahraman. Küçük kardeşi Trig’i herkes çok sever. Fakat Maggie yalnızca ortancadır, görünmez olan ve geride bırakılan.
 
Sıcak bir Eylül günü, Maggie aç, yardım çığlığı atan bir gezgin olan Una ile tanışır ve Maggie’nin bütün bildikleri altüst olur. Maggie’den ustaca ve mizahi biçimde unutulmuş ortanca olmanın, ailesi tarafından bile duyulmayan bir çocuk olmanın nasıl olduğunu dinleriz. Bu yasak arkadaşlığın, sadakatin ve ihanetin anlatıldığı kitap distopya okurları için mükemmel bir tercih. 
 

Ortanca isimli 264 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Kirsty Applebaum tarafından kaleme alınmış ve TİMAŞ GENÇ yayınevinin 19.08.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tormesli Lazarillo (Beyaz Kapak) pdf oku indir başlıklı makalemizde Tormesli Lazarillo (Beyaz Kapak) indir, Tormesli Lazarillo (Beyaz Kapak) oku ve Tormesli Lazarillo (Beyaz Kapak) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ortanca pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.