Ortaçağ Avrupası’nda Cadılar ve Cadı Avı pdf oku indir

tarafından
11
Ortaçağ Avrupası’nda Cadılar ve Cadı Avı pdf oku indir

Avrupa’nın belleğinde yüzyıllar boyunca farklı imgelerle yer etmiş, Shakespeare, Dante, Milton’un eserlerinden Bosch ve Goya’nın resimlerine kadar pek çok sanat yapıtına, masallara konu olan cadılar on binlerce masum insanın ölümüne sebep olan “cadı avı çağı”nda Engizisyon mahkemelerince yargılanıp cezalandırılmıştır. Haydar Akın, ortaçağın sonlarıyla yeniçağın başlarına kadar olan bu süreçteki kültürel, sosyolojik arka planı çok zengin bir bibliyografya taraması yaparak incelemektedir.
 
Ortaçağ Avrupa’sında Cadılar ve Cadı Avı Eski Mısır, Mezopotamya, İran kültürlerindeki şeytan, büyü ve demon inanışlarının Avrupa’daki büyücülük ve cadı inanış ve ritüellerine etkileri; Şeytan’la işbirliği; Hıristiyan teolojisi ile büyücülük, demon inanışlarının birbirinden ayrılması; büyücülük ritüelleri; Engizisyon mahkemelerinin cadılık testleri; hayvana dönüş büyüleri ve hayvan davalarında Kutsal Engizisyonun verdiği cezalar, infazlar, mahkeme kayıtlarıyla eşsiz bir okuma sunuyor.
 

Ortaçağ Avrupası’nda Cadılar ve Cadı Avı isimli 480 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Haydar Akın tarafından kaleme alınmış ve ALFA YAYINLARI yayınevinin 08.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan M.Ö. 1177 Medeniyetin Çöktüğü Yıl pdf oku indir başlıklı makalemizde M.Ö. 1177 Medeniyetin Çöktüğü Yıl indir, M.Ö. 1177 Medeniyetin Çöktüğü Yıl oku ve M.Ö. 1177 Medeniyetin Çöktüğü Yıl pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ortaçağ Avrupası’nda Cadılar ve Cadı Avı pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.