Orta Türkçe Döneminin İlk Evresi Sorunları Ve Çözüm Örnekleriyle Harezm Türkçesi pdf oku indir

Orta Türkçe Döneminin İlk Evresi Sorunları Ve Çözüm Örnekleriyle Harezm Türkçesi pdf oku indir

Harezm Türkçesinin dil tarihimizde ayrı bir dönem olarak değerlendirilmesi gerektiği görüşü ilk kez dile getirildiğinden beri bu dönemin ne zaman başlayıp bittiği; hangi eserlerin Harezm Türkçesine dâhil edilmesi gerektiği; Harezm Türkçesinin nasıl oluştuğu; Harezm Türkçesinin yayılma alanları, Harezm Türkçesindeki farklı lehçelere ait özellikler ve dahası dönemin nasıl adlandırılması gerektiği gibi onlarca konuda Türkologlar fikir birliği içinde değildir. Elinizdeki kitap, Harezm Türkçesinin sorunları üzerine alanında uzman isimlerin hazırladığı makalelerden oluşmaktadır. Bu kitapla Türk dili tarihinin en sorunlu alanlarından biri olan Harezm Türkçesi üzerine tartışmalı hususları ilgililerin dikkatine sunarak bu alandaki çalışmalara katkı sağlamak amaçlanmıştır.
 

Orta Türkçe Döneminin İlk Evresi Sorunları Ve Çözüm Örnekleriyle Harezm Türkçesi isimli 404 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve AKÇAĞ YAYINLARI yayınevinin 29.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hatırladıklarım pdf oku indir başlıklı makalemizde Hatırladıklarım indir, Hatırladıklarım oku ve Hatırladıklarım pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Orta Türkçe Döneminin İlk Evresi Sorunları Ve Çözüm Örnekleriyle Harezm Türkçesi pdf oku indir - PDF indir