On Dokuzuncu Asır Türk Edebiyatı Tarihi pdf oku indir

tarafından
5
On Dokuzuncu Asır Türk Edebiyatı Tarihi pdf oku indir

Türk edebiyatı tarihlerinin hiçbir zaman vazgeçilmeyecek olanı şüphesiz ki Ahmet Hamdi Tanpınar’ın On Dokuzuncu Asır Türk Edebiyatı Tarihi’dir. Bundan sonra da ne kadar edebiyat tarihi yazılırsa yazılsın, Tanpınar’ın verdiği hükümler kültürümüzdeki yerini koruyacak niteliktedir. Çünkü yazar sadece malzemeyi aktarmakla yetinmemiş, içinde yaşadığı ‘’devri anlamaya’’ ve anlatmaya çalışmıştır.

Uzun 19. yüzyıl olarak nitelendirilen Türk modernleşmesinin, aslında doğası gereği, edebi metinler üzerinden bir okumasını yapan yazar, Türk düşünce tarihinin meselelerini de masaya yatırmaktadır. Bu çerçevede siyasi olaylara paralel olarak, gazetenin yükselişi, roman ve şiirin aldığı yeni formlar Tanpınar’a has bir üslupla metnin içerisine dahil edilmektedir.
 

On Dokuzuncu Asır Türk Edebiyatı Tarihi isimli 656 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Ahmet Hamdi Tanpınar tarafından kaleme alınmış ve DERGAH YAYINLARI yayınevinin 08.02.2012 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Taaşşuk-I Talat ve Fitnat (Günümüz Türkçesiyle) pdf oku indir başlıklı makalemizde Taaşşuk-I Talat ve Fitnat (Günümüz Türkçesiyle) indir, Taaşşuk-I Talat ve Fitnat (Günümüz Türkçesiyle) oku ve Taaşşuk-I Talat ve Fitnat (Günümüz Türkçesiyle) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

On Dokuzuncu Asır Türk Edebiyatı Tarihi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.