Ölmüş Bir Kadının Evrak-ı Metrukesi pdf oku indir

tarafından
18
Ölmüş Bir Kadının Evrak-ı Metrukesi pdf oku indir

Ah, ben bu zaafı onların yanında neden göstermiştim? Şimdi ne kadar utanıyorum! Ne söyleyeceğimi şaşırmıştım. Bunu ancak yine metanetimle tamir edebileceğimi düşündüm. Bu anda her şeyden, hatta kendimden bile iğreniyordum. Artık beyhude yorgunluk, bu faydasız didişmeden bıktım… Gözlerimden akan yaşlar, ruhumda yanan ateşle kurumuştu.
 
“Romanlarında kırılgan aşkların duygu yüklü dünyasını aksettiren Güzide Sabri’nin en önemli romanı, ilk baskısı 1905’te yapılan Ölmüş Bir Kadının Evrak-ı Metrukesi’dir. Ölmüş Bir Kadının Evrak-ı Metrukesi, dönemin karasevda romanlarının tipik özelliklerini yansıtan bir roman olarak ön plana çıkar.”
Necati Tonga
Güzide Sabri’nin yazıldığı günden beri sevilerek okunmuş, iki defa filme alınmış kült romanı Ölmüş Bir Kadının Evrak-ı Metrukesi, sonraki yıllarda yazılmış birçok aşk romanını da etkilemiş, öncü bir eser.
 

Ölmüş Bir Kadının Evrak-ı Metrukesi isimli 152 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Güzide Sabri tarafından kaleme alınmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 27.07.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Karun ve Anarşist pdf oku indir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ölmüş Bir Kadının Evrak-ı Metrukesi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.