Ölmüş Bir Kadının Evrak-ı Metrukesi (Karton Kapak) Ölmüş Bir Kadının Günlüğü pdf oku indir

tarafından
10
Ölmüş Bir Kadının Evrak-ı Metrukesi (Karton Kapak)  Ölmüş Bir Kadının Günlüğü pdf oku indir

Ölmüş Bir Kadının Evrak-ı Metrukesi, Güzide Sabri’nin en çok ses getiren romanıdır. Fikret’in kızı Nedret’e bıraktığı günlüklerden oluşan yapıt, toplumsal değer yargılarını kadınların deneyimlerini merkeze alarak, “hastalık” ve “yasak aşk” etrafında eleştirmektedir. Erken 20. yüzyılda edebiyatımıza “melankolik” dünya görüşüyle özgün bir katkıda bulunan Güzide Sabri’yi, özellikle içinden geçtiğimiz salgın hastalık çağında, günümüz okuruyla buluşturmak, “hastalık”, “keder”, “yas”, “elem” gibi duygulara bakmak için farklı bir pencere sunacaktır.
 

Ölmüş Bir Kadının Evrak-ı Metrukesi (Karton Kapak)
Ölmüş Bir Kadının Günlüğü isimli 144 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Güzide Sabri tarafından kaleme alınmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 19.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bilge Adamın Korkusu / Kral Katili Güncesi 2. Gün pdf oku indir başlıklı makalemizde Bilge Adamın Korkusu / Kral Katili Güncesi 2. Gün indir, Bilge Adamın Korkusu / Kral Katili Güncesi 2. Gün oku ve Bilge Adamın Korkusu / Kral Katili Güncesi 2. Gün pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ölmüş Bir Kadının Evrak-ı Metrukesi (Karton Kapak) Ölmüş Bir Kadının Günlüğü pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.