Okulsuz Toplum pdf oku indir

tarafından
15
Okulsuz Toplum pdf oku indir

Okullaştırma, eğitimle aynı anlama mı gelmektedir? Kesinlikle hayır. Herkes günbegün bir şeyler öğrenmektedir. Dürüst olmak gerekirse, çoğumuz, yaşamımızda okullaşmanın doğrudan ve derin bir etkiden son derece yoksun olduğunu görürüz. Bu durumda iki soru ortaya çıkmaktadır: Her toplumda okullaşmaya bu derece büyük bir önem ve prestij kazandıran nedir? Eğitimin işlevi bir şüphe içeriyorsa, okullaşma gerçekte ne anlama gelmektedir?
 
Ivan Illıch, bu eserinde okulun, statükonun korunmasına vesile olan araçlardan biri olduğundan dolayı bu prestije sahip olduğu yolundaki tezini kanıtlamaya çalışmaktadır. Ona göre günümüzdeki okullar eğitim açısından etkisiz olduğu kadar, bölücü bir nitelik de taşımaktadır.
 

Okulsuz Toplum isimli 133 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Ivan Illich tarafından kaleme alınmış ve ŞULE YAYINLARI yayınevinin 16.11.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kitleler Psikolojisi (Ciltli, İplik Dikişli) pdf oku indir başlıklı makalemizde İplik Dikişli) indir, İplik Dikişli) oku ve İplik Dikişli) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Okulsuz Toplum pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.