Oku/Yorum Ömer Seyfettin Hikayeleri Üzerine Okumalar pdf – PDF EPUB E-Kitap Oku, İndir

Oku/Yorum Ömer Seyfettin Hikayeleri Üzerine Okumalar pdf


Oku/Yorum Ömer Seyfettin Hikayeleri Üzerine Okumalar pdf

Ömer Seyfettin, (1884-1920) otuz altı yıllık kısa hayatına yüzü aşkın hikâyenin yanı sıra şiir, makale, fıkra, mektup ve çeviri gibi edebiyatın farklı türlerinde birçok eseri sığdırmış edebiyat tarihimizin önemli hikâyecilerinden biridir. Hikâyeleri vasıtasıyla yaşadığı dönemin adeta fotoğrafını çeken sanatkârın, düz yazılarıyla da toplumu; dil, edebiyat, kültür, millet, kimlik, güzel sanatlar, spor, eğitim, terbiye vb. konularda yönlendirdiği ifade edilebilir. Şair kimliği ise onun sanatçı duyarlılığının ve ince ruh hâlinin bir yansıması olarak değerlendirilebilir. Ömer Seyfettin, hikâyelerinde vermek istediği mesajların yanı sıra oluşturduğu tipler aracılığıyla da toplumumuzdaki insan manzaralarını gözler önüne serer. Yazar aynı zamanda edebiyatımızda yerlileşme, millileşme hareketinin de öncülerinin başında gelir. Yazarın Türk kimliğinin ortaya konduğu, milliyetçi fikirlerinin yansıtıldığı birçok hikâyesi vardır. Toplumumuzu çok iyi tanıyan bir kişilik olarak da bunu eserlerinde hissettirdiği ifade edilebilir….
 

{yayınevi} yayınevinin {yayın tarihi} tarihinde ve {baskı sayısı} sayısı ile
{başlık} isimli kitap tarafından {sayfa sayısı} sayfa olarak yazılmıştır.
{başlık} isimli kitabı inceleyebilir. Dilerseniz Özetini indirebilir, Veya Sizler için maile link olarak gönderebiliriz. Yasak hakları olan kitapları lütfen istemeyniz. Ücretini ödeyip sizlerde katkıda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yara İzi Kralı (Karton Kapak) pdf başlıklı makalemizde Yara İzi Kralı (Karton Kapak) indir, Yara İzi Kralı (Karton Kapak) oku ve Yara İzi Kralı (Karton Kapak) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Oku/Yorum Ömer Seyfettin Hikayeleri Üzerine Okumalar pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?