Nokta Şerhi Nuru’l-Arabi Külliyatı 5. Cilt pdf – PDF EPUB E-Kitap Oku, İndir

Nokta Şerhi Nuru’l-Arabi Külliyatı 5. Cilt pdf


Nokta Şerhi Nuru’l-Arabi Külliyatı 5. Cilt pdf

Muhammed Nûru’l-Arabî’nin Anadolu ve Rumeli coğrafyasında tanınırlığını sağlayan eserlerinin başında Noktatü’l-Beyân gelir. Hatta Hazret-i Pîr, bu eserin adından mülhem “Noktacı Hoca” lakabıyla anılagelmiştir.
*
Hazret-i Peygamber, bir hadîs-i şerîfinde “İndirilmiş olan kitaplardaki bütün sırlar Kur’ân’da, Kur’ân’da olan bütün sırlar Fâtiha’da, Fâtiha’daki bütün sırlar başındaki Bismillâhirrahmânirrahîm’de, Bismillâhirrahmânirrahîm’de olan bütün sırlar başındaki ‘bâ’ harfinde, ‘bâ’ harfindeki bütün sırlar altındaki noktada vardır.” demiştir. Hazret-i Ali de bu hadîse mukabil “İşte o nokta benim!” demektedir.
Bütün âlemlerin sırrı bir noktada saklıdır. Nokta, eşyanın hakîkatinin kaynağıdır. Noktayı anlayan kendini anlar. Kendini anlayan ise Rabb’ini anlamış olur.
Nice velîler eserlerinde bu sırdan dem vurarak noktayı açıklamaya gayret etmişlerdir. Peki, bu nokta nedir? Bu noktayı bu kadar önemli kılan nedir? Noktayı bilen neyi bilmiş olacaktır?
Bütün bu soruların cevaplarını elinizdeki eserde bulacağınızı düşünüyoruz…
 

{yayınevi} yayınevinin {yayın tarihi} tarihinde ve {baskı sayısı} sayısı ile
{başlık} isimli kitap Seyyid Muhammed Nur’ul-Arabi tarafından {sayfa sayısı} sayfa olarak yazılmıştır.
{başlık} isimli kitabı inceleyebilir. Dilerseniz Özetini indirebilir, Veya Sizler için maile link olarak gönderebiliriz. Yasak hakları olan kitapları lütfen istemeyniz. Ücretini ödeyip sizlerde katkıda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Müjde Veren Rüyalar / Mehmet Emin Kırgil İle Rüyalara Cevaplar 2 pdf başlıklı makalemizde Müjde Veren Rüyalar / Mehmet Emin Kırgil İle Rüyalara Cevaplar 2 indir, Müjde Veren Rüyalar / Mehmet Emin Kırgil İle Rüyalara Cevaplar 2 oku ve Müjde Veren Rüyalar / Mehmet Emin Kırgil İle Rüyalara Cevaplar 2 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Nokta Şerhi Nuru’l-Arabi Külliyatı 5. Cilt pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?