Nişanyan Sözlük (Ciltli) Çağdaş Türkçenin Etimolojisi pdf oku indir

tarafından
18
Nişanyan Sözlük (Ciltli)  Çağdaş Türkçenin Etimolojisi pdf oku indir

Nişanyan Sözlük, çağdaş Türkçe kelime hazinesinin kökenlerine ilişkin en kapsamlı ve en güvenilir bilimsel kaynaktır. Sözlerin Soyağacı adıyla ilk kez 2002’de basılmış, genişletilen ve gözden geçirilen basımları 2004 ve 2009’da gerçekleştirilmişti. Elinizdeki yeni basım, bir kısmı son derece güç koşullar altında gerçekleştirilen altı yıllık yoğun bir çalışmanın ürünüdür.
 
Yeni basımın en önemli özelliği, tarihî metinlerden derlenen 22.000’i aşkın metin örneğidir. Her sözcüğün Türkçede tespit edilebilen en erken tanıklıklarını temsil eden bu metinler, yazılı Türkçenin evrimine ilişkin eşsiz bir kaynak sağlamaktadır.
 
Yeni basıma iki bini aşkın yeni madde başı eklenmiştir. Madde altında yer verilenlerle birlikte, halen sözlükte 31.700 dolayında Türkçe sözcük bulunmaktadır.
 

Nişanyan Sözlük (Ciltli)
Çağdaş Türkçenin Etimolojisi isimli 1056 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Sevan Nişanyan tarafından kaleme alınmış ve LİBERUS yayınevinin 06.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Nişanyan Sözlük (Ciltli) Çağdaş Türkçenin Etimolojisi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.