Nikola Tesla’nın İlginç Yaşamı pdf oku indir

Nikola Tesla’nın İlginç Yaşamı pdf oku indir

John R. H. Penner’ın bir kitapevinden iki buçuk dolara satın aldığı ve yayımladığı bu kitap, tarihin akışını değiştiren bir mucidin, Nikola Tesla’nın çocukluğunu, anne babasının nasıl insanlar olduklarını, icatlarını ve heyecanlarını kendi anlatımından okuma fırsatı sunuyor bizlere. 

Bu kısa otobiyografi, bugün yaşadığımız hayata icatlarıyla yön vermiş Nikola Tesla hakkında fevkalade kıymetli bilgiler içeriyor. Nikola Tesla zihnini nasıl diri tutuyordu? Hayata bakışı nasıldı? Thomas Edison’la tanışması nasıl gerçekleşti? Ailesi ve arkadaşları Tesla’ya nasıl bakıyordu?  
Bunlarla birlikte pek çok soruya daha yanıt veren bu kitap, “elektrik çağının hiç tartışmasız en büyük dâhisinin” kısa ve öz hayat hikâyesidir.

“O olmasaydı, bugün telsizlerimiz, araç marş sistemlerimiz, telefonlarımız, alternatif akım üretimimiz ve dağıtımımız, radyo ve televizyonlarımız olmazdı.”
John R. H. Penner
 
 

Nikola Tesla’nın İlginç Yaşamı isimli 79 sayfadan oluşan kitap ; Nikola Tesla tarafından yazılmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 29.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Filistin Direniş Edebiyatından Portreler Zeytin Ağaçlarının Arasında pdf oku indir başlıklı makalemizde Filistin Direniş Edebiyatından Portreler Zeytin Ağaçlarının Arasında indir, Filistin Direniş Edebiyatından Portreler Zeytin Ağaçlarının Arasında oku ve Filistin Direniş Edebiyatından Portreler Zeytin Ağaçlarının Arasında pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Nikola Tesla’nın İlginç Yaşamı pdf oku indir - PDF indir