Neron Roma’yı Yakan İmparator pdf oku indir

Neron  Roma’yı Yakan İmparator pdf oku indir

Nero’nun annesi Agrippina‘nın böyle bir imparatorla bağlantılı olması, kendisine Roma toplumu içinde üst düzey bir mevki sağlıyordu ama mutluluğuna pek bir katkıda bulunmuyordu. Caligula ile herhangi bir biçimde bağlantısı olan herkes aslında sürekli bir terör altında, son derece sefih ve kapris dolu bir acımasızlık ile yaşıyordu. Dikkatini çeken herkesin hayatı sürekli olarak tehlikedeydi. Bir keresinde erkek kardeşini kızdıran Agrippina sırf şanslı olduğu için hayatta kalabilmişti. Caligula, Agrippina’nın ve suç ortağı olarak gördü- ğü diğer kızkardeşi Livilla’nın, kendisine karşı bir komplo düzenlediğini keşfetti veya keşfetmemiş gibi davrandı. Caligula komplo liderinin kellesinin uçurulması için bir asker yolladı ve ardından kızkar- deşlerini Roma’dan uzaklaştırıp Pontia adasına sürgüne yolladı. Adadan ayrıldıkları takdirde sadece kendilerinin değil ada halkının da kellelerinin uçurulacağını söyledi.

Caligula’nın akıldışı tiranlığı, nihayet katledilmesiyle ani bir kesintiye uğradı ve bu olayın ardından Agrippina sadece sürgünden kurtulmakla kalmadı, eskiye oranla çok daha fazla itibar görmeye başladı.
 

Neron
Roma’yı Yakan İmparator isimli 174 sayfadan oluşan kitap ; Vladimir Kuzinev tarafından yazılmış ve PARŞÖMEN yayınevinin 20.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yüz Yıl Savaşları Bir Halk Tarihi pdf oku indir başlıklı makalemizde Yüz Yıl Savaşları Bir Halk Tarihi indir, Yüz Yıl Savaşları Bir Halk Tarihi oku ve Yüz Yıl Savaşları Bir Halk Tarihi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Neron Roma’yı Yakan İmparator pdf oku indir - PDF indir